Գերմանիայի ԱԳ նախարարը ՀՀ-ում կայցելի նաև ԵՄ դիտորդական առաքելության կենտրոն
ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանատունը հայտնում է, որ այսօր ԳԴՀ արտգործնախարար Անալենա Բերբոքը կժամանի Հայաստան։
«Այցի ընթացքում նա կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։ Նա նաև կայցելի Եվրամիության դիտորդական առաքելություն և Լեռնային Ղարաբաղից փախստականների ընդունման կենտրոն:
Գերմանիան հանդես է գալիս կայուն խաղաղության, տարածաշրջանի քաղաքական և տնտեսական դիվերսիֆիկացման և Եվրոպայի հետ սերտ ու լավ հարաբերությունների օգտին: Տարածաշրջանում վստահության ձևավորումը և հաշտության հաստատումը շատ կարևոր է: Գլխավոր նպատակը բանակցային, համապարփակ խաղաղ լուծումն է, որպեսզի հայերն ու ադրբեջանցիները կարողանան ապրել խաղաղ և անվտանգ՝ իրենց ազգային սահմաններում: Մենք աջակցում ենք Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի միջնորդությամբ եռակողմ բանակցությունների շուտափույթ վերսկսմանը»,- հայտնում են դեսպանատնից։

The German Embassy in Armenia reports that GDR Foreign Minister Analena Burbok will arrive in Armenia today.
"During the visit, he will meet with RA Prime Minister Nikol Pashinyan and RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan. He will also visit the European Union observation mission and the reception center for refugees from Nagorno-Karabakh.
Germany stands for sustainable peace, political and economic diversification in the region, and close and good relations with Europe. Building trust and establishing reconciliation in the region is very important. The main goal is a negotiated, comprehensive, and peaceful solution so that Armenians and Azerbaijanis can live peacefully and safely within their national borders. We support the early resumption of trilateral negotiations through the mediation of the President of the European Council, Charles Michel," the embassy informs.