«Հայաստանը ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման ամենահիմնական շահառուներից մեկն է իրեն համարում». Միրզոյան
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է տարածաշրջանային հաղորդակցության ուղիների ապաշրջափակման թեմային։ Նախարարի խոսքով՝ Հայաստանը շահագրգիռ է այդ հարցում. «Եթե կուզեք, Հայաստանն իրեն  տարածաշրջանի ենթակառուցվածքների, տրանսպորտային, տնտեսաական ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման գործընթացի ամենահիմնական շահառուներից մեկն է համարում։
Այստեղ մենք պարզ, ընկալելի, ընդունելի պատկերացումներ ունենք գործընթացների մասին»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ ապաշրջափակվող ու օգտագործվող ենթակառուցվածքները պետք է շարունակեն գործել այն երկրների ինքնիշխանության ու իրավազորության ներքո, որոնց տարածքով անցնում են. «Այստեղ երկիմաստություններ ու այլևայլություններ չեն կարող լինել»։

"Armenia considers itself to be one of the main beneficiaries of infrastructure unblocking." Mirzoyan
RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan referred to unblocking regional communication channels. According to the minister, Armenia is interested in that matter. "If you like, Armenia considers itself one of the primary beneficiaries of unblocking the region's infrastructure, transport, and economic infrastructure.
Here, we have clear, understandable, and acceptable ideas about the processes," he said, adding that the unblocked and used infrastructure should continue to operate under the sovereignty and jurisdiction of the countries they pass through. "There can be no ambiguities or differences here."