Քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Էստոնիայի խորհրդարանի Էստոնիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Մատի Ռայդմայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարարի տեղակալը ողջունել է Էստոնիա-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակության այցը Հայաստան, կարևորել միջխորհրդարանական երկխոսությունը և հույս հայտնել, որ Էստոնացի խորհրդականների այցը կնպաստի երկու երկրների խորհրդարանների միջև համագործակցության ընդլայնմանը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքին, հայ-էստոնական երկկողմ օրակարգին, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերին:
Պարույր Հովհաննիսյանն էստոնական կողմին ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղի ավելի քան 100 հազար բնակչության բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված իրավիճակը: Նախարարի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել հումանիտար աջակցություն ցուցաբերելու՝ Էստոնիայի կառավարության որոշման համար:

Issues related to RA-EU cooperation were discussed.
RA Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan received the delegation headed by Mati Raidma, head of the Estonia-Armenia Parliamentary Friendship Group of the Estonian Parliament.
The deputy minister welcomed the visit of the delegation of the Estonia-Armenia friendship group to Armenia, highlighted the importance of the inter-parliamentary dialogue, and expressed hope that the visit of the Estonian advisers will contribute to the expansion of cooperation between the parliaments of the two countries.
The meeting also touched upon the process of democratic reforms implemented in Armenia, the Armenian-Estonian bilateral agenda, as well as issues related to RA-EU cooperation.
Paruyr Hovhannisyan presented to the Estonian side the situation created as a result of the forced displacement of more than 100 thousand people in Nagorno-Karabakh as a result of the policy of ethnic cleansing by Azerbaijan. The deputy minister expressed his gratitude for the decision of the Estonian government to provide humanitarian assistance.