Հաջորդ տարի 5 դատապարտյալի ներում կշնորհվի
2024 թ. պետական բյուջեի նախագծով ՀՀ նախագահի աշխատակազմին հատկացված գումարների 95 տոկոսից ավելին կծախսվի նախագահի ներկայացուցչական ծախսերի, իսկ 4.8 տոկոսը` գրասենյակի տեխնիկական հագեցվածության բարելավման համար։
Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Խաչատուր Պողոսյանը նաև հայտնել է, որ աշխատակազմը հաջորդ տարի նախատեսված  2 միջոցառման ու մեկ ծրագրի համար ներկայացվել է 1 մլրդ 771 մլն 633 հազար դրամի բյուջետային հայտ. «Ըստ էության` մեր ծրագիրը ապարատի պահպանման ու սպասարկման բյուջե է»,– ասել է նա։
Պողոսյանը նաև տեղեկացրել է, որ մոտ 82 մլն դրամը նախատեսվում է հատկացնել աշխատակազմի համար նոր ցանցային սարքավորումների և հեռահաղորդակցության համակարգերի ձեռքբերման համար։
2024 թ. միջոցառումներից նա առանձնացրել է ՀՀ քաղաքացիություն շնորհելու համար արդեն 115 հրամանագրի, 5 դատապարտյալի ներման հրամանագրի, ինչպես նաև` 295 մարդու շքանշաններ ու պարգևներ շնորհելու նախապատրաստման աշխատանքները։
Նա նաև վստահեցրել է, որ «Մեր գործունեությունը միտված է հանրության կողմից ընկալվելու` որպես ապաքաղաքական, կայուն, հեղինակավոր, պրոֆեսիոնալ, վստահելի ինստիտուցիոնալ կառույց և ռազմավարական նախաձեռնությունների կարևոր օղակ»։

5 convicts will be pardoned next year
According to the 2024 state budget draft, more than 95 percent of the money allocated to the office of the President of RA will be spent on the representative expenses of the President, and 4.8 percent will be spent on improving the technical equipment of the office.
Khachatur Poghosyan, Deputy Head of the President's Office, also reported that the budget request of 1 billion, 771 million, and 633 thousand drams was submitted to the staff for 2 events and one program planned for next year. "Our program is a budget for equipment maintenance and service," he said.
Poghosyan also noted that about 82 million drams will be allocated to purchase new network equipment and telecommunication systems for the staff.
Among the events of 2024, he singled out the preparations for awarding 115 decrees of RA citizenship, pardoning 5 convicts, and awarding medals and awards to 295 people.
He also assured that "our activity is aimed at being perceived by the public as a non-political, stable, authoritative, professional, reliable institutional structure and an important link to strategic initiatives."