Մհեր Գրիգորյանն ու ԵՄ ղեկավարը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Մհեր Գրիգորյանը ԵՄ դեսպանին ներկայացրել է Կառավարության կողմից իրականացվող աշխատանքները՝ ուղղված ԼՂ-ից բռնի տեղահանված 100.000-ից ավելի փախստականների կարճաժամկետ և միջնաժամկետ կարիքների բավարարմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կիրարկման, ինչպես նաև ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի ներքո իրականացվող ծրագրերի ընթացքը: Երկուստեք ընդգծվել է այդ գործընթացների լիարժեք իրականացման անհրաժեշտությունը:
Փոխվարչապետը և ԵՄ դեսպանն անդրադարձել են ՀՀ-ԵՄ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հնարավորություններին: Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ:

Mher Grigoryan and the head of the EU discussed regional developments
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the head of the European Union delegation in Armenia, Ambassador Vasislis Maragos.
Mher Grigoryan presented to the EU Ambassador the work implemented by the government to meet the short-term and medium-term needs of more than 100,000 forcibly displaced refugees from Nagorno-Karabakh.
During the meeting, the implementation of the RA-EU Comprehensive and Extended Partnership Agreement, as well as the implementation of the programs under the EU economic and investment plan, were discussed. The need for full implementation of these processes was emphasized on both sides.
The Deputy Prime Minister and the EU Ambassador discussed the possibilities of developing RA-EU trade and economic relations. At the meeting, ideas were also exchanged on regional developments.