Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լի Կեցյանի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Պետական Խորհրդի վարչապետ Լի Ցյանին՝ Չինաստանի 7-րդ վարչապետ Լի Կեցյանի մահվան կապակցությամբ:
Հեռագրում ասված է.
«Ձերդ Գերազանցություն, խորը կսկիծով տեղեկացա Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Պետական Խորհրդի 7-րդ վարչապետ Լի Կեցյանի մահվան մասին։
Պարոն Լի Կեցյանի օրոք Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունն ու չին ժողովուրդն ականատես են եղել աննախադեպ տնտեսական վերելքների և ձեռքբերումների։ Վստահ եմ, որ նրա բարի անունն ու հիշատակը վառ կմնան բոլորի սրտերում։
Հայ ժողովրդի և ՀՀ կառավարության անունից մեր խորին ցավակցություններն ու զորակցություն ենք հղում Ձեզ և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ տոկունություն և ոգու ամրություն մաղթելով պարոն Լի Կեցյանի ընտանիքին և մերձավորներին»:

Nikol Pashinyan sent a condolence telegram regarding the death of Li Ketsyan
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a condolence telegram to the Prime Minister of the State Council of the People's Republic of China, Li Qian, on the death of the 7th Prime Minister of China, Li Keqiang.
It is said in the telegram.
"Your Excellency, I was deeply saddened to learn of the death of Li Keqiang, the 7th Premier of the State Council of the People's Republic of China.
Under Mr. Li Keqiang, the People's Republic of China and the Chinese people have witnessed unprecedented economic upswings and achievements. I am sure that his good name and memory will remain bright in everyone's hearts.
On behalf of the Armenian people and the RA government, we send our deepest condolences and support to you and the friendly people of China, wishing endurance and strength of spirit to the family and relatives of Mr. Li Ketsyan."