«Քարտեզները տարբեր միջնորդների կողմից տրամադրվել են կողմերին». փոխնախարար
ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով Բրյուսելում նախատեսված հանդիպման չեղարկմանը, հայտարարել է, թե նպատակը ոչ թե հարթակներն են, այլ հարևանների հետ հարաբերությունների կարգավորումը․
«3+3»-ը Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման հարթակ չէ, այլ տարածաշրջանային համագործակցության հարթակ»,- ասել է նա։
ԱԳ փոխնախարարն անդրադարձել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությանը, թե խորհրդային ժամանակներից մնացած քարտեզները գտնվում են միայն Ռուսաստանի ձեռքում։ Ըստ Կոստանյանի՝ այն քարտեզները, որոնց մասին խոսվում է՝ 1974-78թթ․ քարտեզները, առկա են, ու թե՛ հայկական կողմն է ծանոթ դրանց, թե՛ ադրբեջանական։

"The maps were provided to the parties by different mediators." deputy minister
In a briefing with journalists, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, referring to the cancellation of the planned meeting in Brussels, stated that the goal is not the platforms but the regulation of relations with the neighbors.
"3+3" is not a platform for regulating Armenia-Azerbaijan relations, but a platform for regional cooperation," he said.
The Deputy Minister of Foreign Affairs referred to the statement of Russian Foreign Minister Sergey Lavrov that the maps left over from Soviet times are only in the hands of Russia. According to Kostanyan, the maps that are being talked about, the maps of 1974-78, exist, and both the Armenian and Azerbaijani sides are familiar with them.