«Քարտեզները տարբեր միջնորդների կողմից տրամադրվել են կողմերին». փոխնախարար
ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով Բրյուսելում նախատեսված հանդիպման չեղարկմանը, հայտարարել է, թե նպատակը ոչ թե հարթակներն են, այլ հարևանների հետ հարաբերությունների կարգավորումը․
«3+3»-ը Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման հարթակ չէ, այլ տարածաշրջանային համագործակցության հարթակ»,- ասել է նա։
ԱԳ փոխնախարարն անդրադարձել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությանը, թե խորհրդային ժամանակներից մնացած քարտեզները գտնվում են միայն Ռուսաստանի ձեռքում։ Ըստ Կոստանյանի՝ այն քարտեզները, որոնց մասին խոսվում է՝ 1974-78թթ․ քարտեզները, առկա են, ու թե՛ հայկական կողմն է ծանոթ դրանց, թե՛ ադրբեջանական։

«Карты были предоставлены сторонам разными посредниками». Заместитель министра
Заместитель министра иностранных дел Ваан Костанян, говоря об отмене запланированной встречи в Брюсселе на брифинге с журналистами, заявил, что цель - это не платформы, а регулирование отношений с соседями.
"3+3" - это не платформа регулирования армяно-азербайджанских отношений, а платформа регионального сотрудничества", - сказал он.
Заместитель министра иностранных дел сослался на заявление министра иностранных дел России Сергея Лаврова о том, что карты, оставшиеся с советских времен, находятся только в руках России. По словам Костаняна, речь идет о картах 1974-78 годов. Карты доступны, и с ними знакомы как армянская, так и азербайджанская стороны.