Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի Պաշտպանության նախարարի հետ
Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի Պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ:
Հոկտեմբերի 27-ին Հունաստանի Պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասն ընդունել է Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև ավանդական բարեկամական հարաբերությունները է՛լ ավելի զարգացնելու, պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը նոր շունչ հաղորդելու հնարավորությունները, ինչպես նաև առաջիկայում երկկողմ փոխադարձ այցեր կազմակերպելու հեռանկարները։
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային անվտանգության, Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից ուժի կիրառման արդյունքում ստեղծված իրավիճակի, բռնի տեղահանվածների և նրանց աջակցության ծրագրերի, բանակցային գործընթացի և այլ հարցերի վերաբերյալ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաևՀՀ դեսպանության ռազմական հարցերով կցորդ, գնդապետ Արթուր Դալիբալթյանը և Հունաստանի ՊՆ դիվանագիտական գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Էլեվթերիոս Անգելոպուլոսը:

Tigran Mkrtchyan met with the Minister of Defense of Greece
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Greece, Tigran Mkrtchyan, met with the Minister of Defense of Greece, Nikos Dendias.
On October 27, the Minister of Defense of Greece, Nikos Dendias, received Tigran Mkrtchyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Greece.
During the meeting, the possibilities of further developing the traditional friendly relations between Armenia and Greece, giving a new breath to cooperation in the defense field, and the prospects of organizing mutual bilateral visits were discussed shortly.
Opinions were also exchanged on regional security; the situation was created due to Azerbaijan's use of force in Nagorno-Karabakh, forcibly displaced persons and their support programs, the negotiation process, and other issues.
Colonel Artur Dalibaltyan, Attaché for Military Affairs of the RA Embassy, and Ambassador Eleftherios Angelopoulos, Head of the Diplomatic Office of the Defense Ministry of Greece, also participated in the meeting.