Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի Պաշտպանության նախարարի հետ
Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի Պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ:
Հոկտեմբերի 27-ին Հունաստանի Պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասն ընդունել է Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև ավանդական բարեկամական հարաբերությունները է՛լ ավելի զարգացնելու, պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը նոր շունչ հաղորդելու հնարավորությունները, ինչպես նաև առաջիկայում երկկողմ փոխադարձ այցեր կազմակերպելու հեռանկարները։
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային անվտանգության, Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից ուժի կիրառման արդյունքում ստեղծված իրավիճակի, բռնի տեղահանվածների և նրանց աջակցության ծրագրերի, բանակցային գործընթացի և այլ հարցերի վերաբերյալ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաևՀՀ դեսպանության ռազմական հարցերով կցորդ, գնդապետ Արթուր Դալիբալթյանը և Հունաստանի ՊՆ դիվանագիտական գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Էլեվթերիոս Անգելոպուլոսը:

Тигран Мкртчян встретился с министром обороны Греции
Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Греции Тигран Мкртчян встретился с министром обороны Греции Никосом Дендиасом.
27 октября министр обороны Греции Никос Дендиас принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Армения в Греции Тиграна Мкртчяна.
В ходе встречи были обсуждены возможности дальнейшего развития традиционных дружественных отношений между Арменией и Грецией, придания нового дыхания сотрудничеству в сфере обороны, а также перспективы организации взаимных двусторонних визитов в ближайшем будущем.
Состоялся также обмен мнениями по региональной безопасности, ситуации, сложившейся в результате применения Азербайджаном силы в Нагорном Карабахе, насильственно перемещенным лицам и программам их поддержки, переговорному процессу и другим вопросам.
Во встрече также приняли участие атташе по военным вопросам посольства РА полковник Артур Далибалтян и руководитель дипломатического офиса Министерства обороны Греции посол Элефтериос Ангелопулос.