«Հոկտեմբերի 27»-ի բացահայտման խնդիրը հիմնականում ԱԱԾ դաշտում է». Արամ Սարգսյան
1999թ․ հոկտեմբերի 27-ին սպանված վարչապետի եղբայրը՝ «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում տեղեկացրել է, որ այս գործից անջատված մասով նախորդ տարի հարցաքննվել է․
«Մի ամսվա մեջ երկու անգամ են կանչել, բավական հոգնեցուցիչ ու երկար հարցաքննություն էր։ Դրանից հետո չեն կանչել, որովհետև գործի հետ կապված նոր բան իմ ասելիքում չկար, առավել ևս, որ կային իմ հին ցուցմունքները։ Ես կարծում եմ՝ «Հոկտեմբերի 27»-ի բացահայտման խնդիրը ԱԱԾ դաշտում է։ Կարծում եմ՝ այդ մարմինն է, որ կարող է արտաքին քաղաքական հետքի մասով տեղեկություն տալ, հաստատել կամ հերքել, թե կա՞ այդպիսին, թե՞ ոչ։ Քանի դա ոչ հաստատված, ոչ հերքված է, այդ վարկածը մնում է օդի մեջ, իսկ «Հոկտեմբերի 27-ը»՝ չբացահայտված»,- ասել է նա։

The problem of revealing "October 27" is mainly in the field of NSS. Aram Sargsyan
Aram Sargsyan, the brother of the prime minister who was killed on October 27, 1999, and the chairman of the "Republic" party, informed journalists in a briefing that he was interrogated last year in a separate part of this case.
"They called me twice in one month; it was quite tiring and a long interrogation. They didn't call me after that because there was nothing new to say about the case, especially since there were my old testimonies. The problem of revealing "October 27" is in the NSS field. I think it is that body that can provide information about the foreign political footprint to confirm or deny whether it exists. Since it is neither confirmed nor denied, that version remains in the air, and "October 27" remains undisclosed," he said.