Վահագն Խաչատուրյանը համառոտ զրույց է ունեցել Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի հետ
Աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մասնակցել է «Global Gateway» (Գլոբալ դարպասներ) համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը:
Համաժողովի ընթացքում նախագահը համառոտ զրույց է ունեցել Եվրոպական հանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենի հետ, որի ընթացքում Եվրահանձնաժողովի նախագահը վերահաստատել է Հայաստանին բազմակողմանի աջակցություն ցուցաբերելու իր պատրաստակամությունը:
Հանրապետության նախագահը կարճ զրույցներ է ունեցել Եվրահանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Մարոշ Շեֆչովիչի, Եգիպտոսի վարչապետ Մուստաֆա Մադբուլի, Եվրահանձնաժողովի անդամ Յուտա Ուրպիլայնենի հետ:

President Vahagn Khachaturyan, who is in Brussels on a working visit, participated in the official opening ceremony of the "Global Gateway" conference.
During the conference, the President had a brief conversation with the head of the European Commission, Ursula von der Leyen, during which the President of the European Commission reaffirmed his readiness to provide multilateral support to Armenia.
The President of the Republic had short talks with the Deputy President of the European Commission, Marosh Sefcovic, the Prime Minister of Egypt, Mostafa Madbouly, and the member of the European Commission, Jutta Urpilainen.