Վարչապետը կարևորել է ԱՄՆ ջանքերը Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի Հարավային Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխտեղակալ Ջոշուա Հակին:
Վարչապետը կարևորել է ԱՄՆ ջանքերը Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի ԼՂ մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանությանն ու ստեղծված հումանիտար իրավիճակին, այդ համատեքստում կարևորել միջազգային աջակցությունն առկա խնդիրների լուծման գործում:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանը, տարածքային ամբողջականության, ինքնիշխանության, իրավազորության և փոխադարձության սկզբունքների հիման վրա տարածաշրջանային տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև դելիմիտացիայի իրականացման հնարավորություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր:

The Prime Minister emphasized the US efforts to normalize Armenia-Azerbaijan relations
Prime Minister Nikol Pashinyan received US Deputy Secretary of State for Southern European and Eurasian Affairs Joshua Huck.
The Prime Minister emphasized the US efforts to normalize Armenia-Azerbaijan relations. Nikol Pashinyan referred to the forced deportation of more than 100,000 of our compatriots from Nagorno-Karabakh as a result of Azerbaijan's ethnic cleansing policy and the created humanitarian situation; in that context, he emphasized the importance of international support in solving the existing problems.
The interlocutors discussed issues related to the regulation of Armenia-Azerbaijan relations, the de-blocking of regional transport infrastructure based on the principles of territorial integrity, sovereignty, jurisdiction, and reciprocity, delimitation between Armenia and Azerbaijan, as well as peace and stability in the region.