Ընդդիմությունը փորձում է մարդ մոբիլիզացնել փողոցում
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը հայտարարել է, թե քաղաքական ներկապնակի միակ լուրջ և ինստիտուցիոնալ ընդդիմությունն իրենք են. «ԱԺ-ում հավաքվածներն են, և անում ենք այն, ինչ որ ընդդիմությունը պետք է անի․ քննադատում ենք իշխանությանը»,- ասել է նա լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
Խաչատրյանն ասել է, որ իրենք փորձում են մարդ մոբիլիզացնել փողոցում. «Այնքան չենք անում, որքան պետք է, բայց նայենք, թե այլընտրանքային ընդդիմությունը քանի մարդ է կարողանում մոբիլիզացնել: Նաև նայենք, թե փողոցում այս իշխանություններն ինչ աջակցություն ունեն»։
Ըստ պատգամավորի՝ որքան շատ մարդ մոբիլիզացվի, այնքան շուտ կկարողանան իշխանություններից ազատվել ու փոխել պետության քաղաքականության կուրսը:

Оппозиция пытается мобилизовать людей на улицах
Депутат фракции «Армения» НС Артур Хачатрян заявил, что они являются единственной серьезной и институциональной оппозицией в политической палитре. «Собравшиеся в Национальном собрании, делают то, что должна делать оппозиция. мы критикуем правительство ", - сказал он на брифинге с журналистами.
Хачатрян сообщил, что они пытаются мобилизовать людей на улице. « Мы не делаем столько, сколько должны, но давайте посмотрим, сколько людей сможет мобилизовать альтернативная оппозиция. Также давайте посмотрим, какую поддержку имеют эти власти на улице».
По мнению депутата, чем больше людей будет мобилизовано, тем скорее они смогут избавиться от власти и изменить курс политики государства.