ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանը խոսել է սահմանային հատվածներ կատարած այցելություններից
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը նախագահական նստավայրում հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիի հետ:
Ողջունելով դեսպանին՝ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել նրա ակտիվ գործունեության համար ինչպես նաև՝ ի դեմս դեսպանի, Ֆրանսիայի կառավարությանն ու ժողովրդին՝ առկա իրողությունների համապատկերում Հայաստանի նկատմամբ ցուցաբերած աջակցության համար:
Դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և իր տպավորություններն է ներկայացրել վերջին օրերին իր կողմից Հայաստանի սահմանային հատվածներ կատարած այցելությունների վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայ-ֆրանսիական բազմաշերտ հարաբերությունների հետագա ամրապնդման և շարունակական զարգացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ: Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանում Եվրամիության քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեության և վերջինիս կարևոր դերակատարության շուրջ:
Երկուստեք ընդգծվել է Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումների կարևորությունը, ինչպես նաև տարածաշրջանում կայուն և հարատև խաղաղության հաստատման ու այս ուղղությամբ արվող հետևողական քայլերի անհրաժեշտությունը: Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռ բերվել շարունակել արդյունավետ աշխատանքային շփումները:

The Ambassador of France to Armenia spoke about his visits to the border areas
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia, Olivier Decotigny, at the presidential residence.
Welcoming the ambassador, the president thanked him for his active activity and, on behalf of the ambassador, the government and people of France for their support to Armenia in the context of the current realities.
Ambassador Olivier Dekotini thanked the receptionist and presented his impressions of his recent visits to the border areas of Armenia.
Various issues related to further strengthening and continuous development of Armenian-French multi-layered relations were discussed during the meeting. Thoughts were exchanged on the activities of the European Union civilian observation mission in Armenia and its essential role.
Both sides emphasized the importance of the ongoing democratic reforms in Armenia and the need to establish a stable and lasting peace in the region and take consistent steps in this direction. At the end of the meeting, an agreement was reached to continue influential working contacts.