Հնդկաստանի նավային բեռնափոխադրումների նախարարի հետ քննարկվել է Գյումրիի «չոր նավահանգստին» ներգրավվելու հնարավորությունը
Նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը և ԻԻՀ֊ում ՀՀ առևտրական կցորդ Վարդան Կոստանյանը հոկտեմբերի 19-ին հանդիպել են Հնդկաստանի նավահանգիստների, նավային բեռնափոխադրումների և ջրային ուղիների պետական նախարար Շանտանու Թհակուրի հետ։
Քննարկվել է Գյումրիի «չոր նավահանգստի» ծրագրում հնդկական կողմը ներգրավվելու հնարավորությունը, լոգիստիկ խնդիրներին վերաբերող, ինչպես նաև երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների մեծացմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Գլոբալ ծովային գագաթնաժողովի շրջանակում նախարարի տեղակալը ելույթ է ունեցել նաև  Հնդկախաղաղօվկիանոսյան կլոր սեղանի ընթացքում։

The possibility of getting involved in the "dry port" of Gyumri was discussed with the Minister of Shipping of India.
On October 19, Deputy Minister Narek Teryan and RA Trade Attaché in Iran Vardan Kostanyan met with Indian State Minister of Ports, Shipping and Waterways Shantanu Thakur.
The possibility of the Indian side being involved in the Gyumri "dry port" project, logistics issues, as well as a number of issues related to the increase in the volume of trade between the two countries were discussed.
Within the framework of the Global Maritime Summit, the Deputy Minister also gave a speech during the Indo-Pacific Round Table.