Ռոբերտ Ղուկասյանը ընդունել է ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով բարձր պաշտոնյաների
Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանը հոկտեմբերի 18-ին ընդունել  է Հայաստանում ՄԱԿ-ի Փախստականների գործակալության (ՄԱԿ ՓԳՀ/UNHCR) ներկայացուցիչ Կավիտա Բելանիին, ՄԱԿ ՓԳՀ (Ժնև) Եվրոպայի տարածաշրջանային բյուրոյի տնօրեն Ֆիլիպ Լեկլեխքին, Եվրոպայի բյուրոյի և հայաստանյան ներկայացուցչության այլ պատասխանատուների։
Մարզպետը  շնորհակալություն է հայտնել այն աջակցության համար, որ ցուցաբերել ու ցուցաբերում է կազմակերպությունը Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց ընդունելու գործընթացում։
Պարոն Լեկլեխքը նշել է, որ գոհունակությամբ է լսում, որ գործակալությունն այդ դժվարին հանգամանքներում կարողացել է  օգտակար լինել․ «Բայց, իհարկե, դա արեցիք Դուք, ու այդ կազմակերպված ու համատեղ աշխատանքը Ձեր պատասխանատվության և նաև հայ ժողովրդի հյուրընկալության շնորհիվ էր։ Շորհակալություն Ձեզ անձամբ, որովհետեև իմ գործընկերները նկարագրել են Ձեր ջանքերն ու պատմել կառուցողական համագործակցության մասին»։
Ռոբերտ Ղուկասյանը հանդիպման ընթացքում ներկաների հետ  քննարկել է տեղահանված անձանց խնդիրների արդյունավետ լուծման ու այդ առումով համագործակցության հարցեր։
Մարզպետը նաև կարևորել է, որ անկախ ներկա նոր մարտահրավերներից, Սյունիքում բնականոն շարունակություն ունենան գործակալության կողմից նախկինում սկսված ու նախանշված ծրագրերը։

On October 18, the governor of Syunik, Robert Ghukasyan, received the representative of the United Nations Refugee Agency (UNHCR) in Armenia, Kavita Belani, the director of the European regional office of the UNHCR (Geneva), Philippe Leclerc, the European office, and other officials of the Armenian representation.
The governor expressed his gratitude for the support the organization is showing in accepting forcibly displaced people from Nagorno Karabakh.
Mr. Leclerc noted that he was pleased to hear that the agency could be helpful in those difficult circumstances. "But, of course, you did it, and that organized and joint work was due to your responsibility and the hospitality of the Armenian people. Thanks to you personally because my colleagues have described your efforts and told me about constructive cooperation."
During the meeting, Robert Ghukasyan discussed effective solutions to the displaced persons' problems and cooperation in that regard.
The governor also emphasized that regardless of the current new challenges, the programs previously started and outlined by the agency should continue in Syunik.