Հայ-հնդակական կողմերը քննարկել են Մումբայ նավահանգստով տարանցիկ բեռնափոխադրումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը Մումբայ քաղաքում Հնդկաստանի գլոբալ ծովային գագաթնաժողովի շրջանակում հոկտեմբերի 18-ին հանդիպել է Հնդկական նավահանգիստների ասոցիացիայի Մումբայ նավահանգստի տնօրեն Ռաջիվ Ջալոտայի հետ։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև Հնդկաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը և ԻԻՀ֊ում ՀՀ առևտրական կցորդ Վարդան Կոստանյանը։
Հանդիպման ընթացքում Ռաջիվ Ջալոտան ներկայացրել է նավահանգստի հնարավորությունները։ Այնուհետև կողմերը քննարկել են Մումբայ նավահանգստի միջոցով տարանցիկ բեռնափոխադրումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել այդ ուղղությամբ գործնական քայլերի, ինչպես նաև հնարավոր եռակողմ ձևաչափով գործակցության շուրջ։

The Armenian-Indian parties discussed issues related to implementing transit cargo transportation through the port of Mumbai.
On October 18, RA Deputy Minister of Economy Narek Teryan met with Rajiv Jalota, Director of Mumbai Port of Indian Ports Association, within the framework of India's Global Maritime Summit in Mumbai. RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary also attended the meeting with India Vahagn Afyan and RA Trade Attaché to Iran Vardan Kostanyan.
During the meeting, Rajiv Jalota presented the possibilities of the port. Then, the parties discussed the issues related to implementing transit cargo transportation through the port of Mumbai. An agreement was reached on practical steps in that direction and possible cooperation in a tripartite format.