«ԵԱՏՄ-ից ու ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու հարց չի քննարկվում». Ս․ Խանդանյան
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հայտարարել է, թե Հայաստանը ներկայումս չի դիտարկում ԵԱՏՄ-ից և ՀԱՊԿ-ից դուրս գալու հնարավորությունը․
«Այս պահին մենք չենք քննարկում այդ հարցը»,– ասել է նա։
Միաժամանակ, ըստ Խանդանյանի, Հայաստանի արտաքին վեկտորի փոփոխության հարց չկա. «Որովհետև վեկտորն ուղղված է դեպի Հայաստան, նրա անկախության եւ ինքնիշխանության ապահովում»,- պարզաբանել է պատգամավորը:
«Արտաքին կողմնորոշումը այնպիսի արտաքին քաղաքականության իրականացումն է, որը կապահովի Հայաստանի անկախությունը, ինքնիշխանությունն ու անվտանգությունը»,-մանրամասնել է նա:

Председатель постоянной комиссии по внешним связям Национального собрания Саргис Ханданян заявил, что Армения в настоящее время не рассматривает возможность выхода из ЕАЭС и ОДКБ.
"На данный момент мы не обсуждаем этот вопрос", - сказал он.
В то же время, по словам Ханданяна, об изменении внешнего вектора Армении не может быть и речи. "Потому что вектор направлен в сторону Армении, обеспечения ее независимости и суверенитета", - пояснил депутат.
" Внешняя ориентация - это реализация внешней политики, которая обеспечит независимость, суверенитет и безопасность Армении", - уточнил он.