«Հումանիտար պրոբլեմների հաղթահարման հարցում հրատապ աջակցության կարիք ունենք». Նիկոլ Փաշինյան
«Մի շարք մարտահրավերների հաղթահարման հարցում մենք ակնկալում ենք ԵՄ ծանրակշիռ աջակցությունը»,- հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Ռոբերտա Մեցոլայի հանդիպումից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում։
Նա շեշտել է, որ ԼՂ-ից ավելի քան 100.000 բռնի տեղահանված է ժամանել Հայաստան. «Խոսքը ավելի քան 100 հազար հայերի բռնի տեղահանման հետևանքով Հայաստանում առաջացած հումանիտար պրոբլեմների հաղթահարման մասին է, որտեղ մենք հրատապ աջակցության կարիք ունենք»,- ասել է նա։
Հայաստանի զարգացման օրակարգին շարունակական աջակցություն ցուցաբերելու համար նա շնորհակալություն է հայտնել ԵՄ-ին ու ԵԽ-ին։

"We need urgent support in overcoming humanitarian problems." Nikol Pashinyan
"We expect the EU's heavy support in overcoming several challenges," Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said at the press conference held after the meeting with the President of the European Parliament, Roberta Metsola.
He emphasized that more than 100,000 forcibly displaced people from Nagorno-Karabakh arrived in Armenia. "We are talking about overcoming the humanitarian problems caused by the forced displacement of more than 100,000 Armenians in Armenia, where we urgently need support," he said.
He thanked the EU and the Council of Europe for continuously supporting Armenia's development agenda.