Վահան Քերոբյանն ընդունել է USAID-ի հայաստանյան առաքելության տնօրենին
Նախարար Վահան Քերոբյանն ընդունել է ԱՄՆ Միջազգային Զարգացման գործակալության (USAID) հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոյի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը։
Հանդիպման սկզբում նախարարը շնորհակալություն է հայտնել հյուրերին արդյունավետ համագործակցության համար և հույս հայտնել, որ գործակալության կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը կշարունակեն նպաստել մեր երկրի տնտեսական կայունության բարձրացմանը։
Նախարարը ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանվածների հետ Էկոնոմիկայի նախարարության ներկայացուցիչների հանդիպումների արդյունքները, հնչեցրել հիմնական բարձրացված թեմաներն ու առաջարկվող հնարավոր լուծումները:
Առանձին անդրադարձ է կատարվել գործարար միջավայրի բարելավմանն ու Հայաստան բիզնեսը տեղափոխվող գործարարների համար ինտեգրացիոն բարենպաստ պայմանների ապահովմանը։
Պատվիրակության անդամները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել բռնի տեղահանվածների ՀՀ ինտեգրացիային վերաբերող ծրագրերի իրականացման գործում: Քննարկվել են նաև երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող այլ հարցեր:

Министр Ваан Керобян принял делегацию, возглавляемую директором армянской миссии USAID Джоном Алело. На встрече присутствовал также заместитель министра Арман Ходжоян.
В начале встречи министр поблагодарил гостей за эффективное сотрудничество и выразил надежду, что программы, реализуемые агентством в Армении, и дальше будут способствовать повышению экономической стабильности нашей страны.
Министр представил итоги встреч представителей Минэкономики с вынужденными переселенцами из Нагорного Карабаха, озвучил основные поднятые темы и предложил возможные пути решения.
Отдельное внимание было уделено улучшению бизнес-среды и обеспечению благоприятных условий интеграции для бизнесменов, переводящих свой бизнес в Армению.
Члены делегации выразили готовность поддержать реализацию программ, связанных с интеграцией вынужденных переселенцев в Республику Армения. Обсуждены также другие вопросы, связанные с двусторонним сотрудничеством.