Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Տոյվո Կլաարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսը:
Քննարկվել են Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցեր, կարևորվել է դրա շարունակականությունը:
Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով առկա հումանիտար իրավիճակին:

Nikol Pashinyan received Toivo Klaar
Prime Minister Nikol Pashinyan received Toivo Klaar, the special representative of the European Union on the South Caucasus and Georgia crisis.
Ambassador Vassilis Maragos, the head of the EU delegation to the Republic of Armenia, also participated in the meeting.
Issues related to regulating Armenia-Azerbaijan relations were discussed, and continuity was emphasized.
Reference was made to the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh due to the forced displacement of more than 100,000 of our compatriots due to the policy of ethnic cleansing by Azerbaijan.