«Լավ առիթ է, որպեսզի Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ցուցաբերի համախմբելու կարողություն»․ վարչապետ
Երևանի ավագանու ընտրություններում հաղթեց ժողովրդավարությունը, հաղթեց ընտրողը, հաղթեց հեղափոխությունը։ Բոլորս հասկանում ենք այս ընտրությունների քաղաքական նշանակությունը և կարևորությունը։ Այս մասին հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ընտրությունների արդյունքներից քաղաքական հետևությունն այն է, որ այն ուժերը, որոնք հանդես են եկել որպես 2018թ․ հեղափոխության արժեքների կրող և պաշտպան, հավաքել են 60 տոկոսից ավելի ձայն։ Այլ հարց է, թե նրանցից ով է իրականում անկեղծորեն նվիրված այդ արժեքներին և ով է մանիպուլացնում այդ արժեքները։ Հիմա տեսանք, թե ովքեր են հենց հեղափոխության արժեքների վրա հիմնում իրենց քաղաքական գործունեությունը»,- նշել է վարչապետը։ ։
Նրա խոսքով՝ լավ առիթ է, որպեսզի Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ցուցաբերի համախմբելու կարողություն, այդ թվում՝ ընդդիմադիր ուժերի նախընտրական ծրագրերում առկա համադրելի դրույթների նկատմամբ սեփականատիրական վերաբերմունք ունենալով։

"It is a good opportunity for Yerevan Mayor Tigran Avinyan to demonstrate his ability to unite." prime minister
Democracy won, voters won, and the revolution won in the elections of the Yerevan Council of Elders. We all understand the political significance and importance of these elections. Nikol Pashinyan announced this.
"The political consequence of the election results is that the forces that acted as the bearers and defenders of the values of the 2018 revolution gathered more than 60 percent of the votes. Another question is who is sincerely devoted to those values and who manipulates them. Now we have seen who are basing their political activities on the values of the revolution," said the Prime Minister.
According to him, it is an excellent opportunity for the newly elected mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, to show the ability to consolidate, including having a proprietary attitude towards the comparable provisions in the pre-election programs of the opposition forces.