Հայաստանը պատրաստ է հանդիպում անցկացնել «3+3» ձևաչափով։ Այս մասին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ժամանակին ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, որ «3+3» ձևաչափով հաջորդ հանդիպումը տեղի կունենա Թեհրանում»,- ասել է վարչապետը։
Անդրադառնալով ռուս խաղաղապահների՝ ԼՂ-ից հեռանալուց հետո Հայաստան տեղափոխման հնարավորության մասին՝ Փաշինյանը պատասխանել է․ «Նրանք Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ զորախումբն են, եթե նրանք ԼՂ-ից դուրս են գալիս, ուրեմն պետք է գնան Ռուսաստան»։
Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույցի ժամանակ նաև արձանագրել է, որ Գրանադայի հանդիպումից հետո ԵՄ-ում Հայաստանի հետ հարաբերությունների խորացման առումով կա կոնսենսուս։

"Armenia is ready to hold a meeting in the "3+3" format." Nikol Pashinyan
Armenia is ready to hold a meeting in the "3+3" format. RA Prime Minister Nikol Pashinyan announced this on the air of the Public Television Company.
"An agreement was reached at the time that the next meeting in the "3+3" format will take place in Tehran," said the Prime Minister.
Referring to the possibility of Russian peacekeepers being transferred to Armenia after leaving Nagorno-Karabakh, Pashinyan replied: "They are the Russian troops in Nagorno-Karabakh; if they leave Nagorno-Karabakh, then they should go to Russia."
Nikol Pashinyan also noted during the interview that there is a consensus in the EU regarding the deepening of relations with Armenia after the meeting in Granada.