Արարատ Միրզոյանը չի մեկնի Բիշքեկ
«ՀՀ ԱԳՆ-ն դեռևս ս.թ. հոկտեմբերի 4-ին է գրավոր տեղեկացրել ԱՊՀ գործադիր կոմիտեին, որ հոկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում նախատեսվող ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին կմասնակցի ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը»,- այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳ նախարարի մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը՝ անդրադառնալով  ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինի հայտարարությունը, թե Մոսկվան դիտարկում է հոկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում ԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակներում ՌԴ, Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների միջև բանակցություններ վարելու հնարավորությունը։
Հիշեցնենք՝ Գալուզինը նշել էր՝ «Ադրբեջանն արդեն տվել է սկզբունքային համաձայնությունը. «Եվ մենք ակնկալում ենք, որ ՀՀ-ն նույնպես ամենայն պատասխանատվությամբ կմոտենա այս հարցին»:

Ararat Mirzoyan will not go to Bishkek
"The RA MFA still On October 4, the CIS Executive Committee was informed in writing that the RA Deputy Foreign Minister will participate in the session of the Council of Foreign Ministers of the CIS scheduled for October 12 in Bishkek," RA Foreign Minister's Press Secretary Ani Badalyan told Radar Armenia about this, referring to the Russian Federation. Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin's statement that Moscow is considering the possibility of conducting negotiations between the foreign ministers of Russia, Azerbaijan, and Armenia within the framework of the CIS summit in Bishkek on October 12.
To remind, Galuzin noted: "Azerbaijan has already given the agreement in principle. "And we expect RA to approach this issue with full responsibility."