Արարատ Միրզոյանը չի մեկնի Բիշքեկ
«ՀՀ ԱԳՆ-ն դեռևս ս.թ. հոկտեմբերի 4-ին է գրավոր տեղեկացրել ԱՊՀ գործադիր կոմիտեին, որ հոկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում նախատեսվող ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստին կմասնակցի ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը»,- այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԱԳ նախարարի մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը՝ անդրադառնալով  ՌԴ ԱԳ փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինի հայտարարությունը, թե Մոսկվան դիտարկում է հոկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում ԱՊՀ գագաթնաժողովի շրջանակներում ՌԴ, Ադրբեջանի և Հայաստանի արտգործնախարարների միջև բանակցություններ վարելու հնարավորությունը։
Հիշեցնենք՝ Գալուզինը նշել էր՝ «Ադրբեջանն արդեն տվել է սկզբունքային համաձայնությունը. «Եվ մենք ակնկալում ենք, որ ՀՀ-ն նույնպես ամենայն պատասխանատվությամբ կմոտենա այս հարցին»:

"МИД РА ещё 4 октября письменно сообщил Исполкому СНГ, что в запланированном на 12 октября заседании Совета министров иностранных дел СНГ в Бишкеке примет участие заместитель министра иностранных дел Армении ", - сообщила пресс-секретарь министра иностранных дел РА Ани Бадалян в беседе с "Radar Armenia" ссылаясь на заявление заместителя министра иностранных дел России Михаила Галузина о том, что Москва рассматривает возможность проведения переговоров между министрами иностранных дел России, Азербайджана и Армении в рамках саммита СНГ в Бишкеке 12 октября.
Напомним, Галузин отметил: "Азербайджан уже дал принципиальное согласие. "И мы ожидаем, что РА также подойдет к этому вопросу со всей ответственностью".