Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ ՄԶԳ տնօրենի տեղակալին
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջազգային զարգացման գործակալության (ԱՄՆ ՄԶԳ) տնօրենի տեղակալ Ալեքսանդր Սոկոլովսկիին: Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոն:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ԱՄՆ ՄԶԳ գործընկերներին ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի բռնի տեղահանված հայերի առաջնային կարիքների հասցեագրմանն ուղղված միջնաժամկետ և երկարաժամկետ ծրագրերի ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Զրուցակիցները քննարկել են ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից Լեռնային Ղարաբաղի բռնի տեղահանված հայերին աջակցության հնարավոր ուղղությունները, անդրադարձել մասնավորապես բնակապահովման խնդրին, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received the Deputy Director of USAID
Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Alexander Sokolovsky, Deputy Director of the United States Agency for International Development (USAID) for European and Eurasian Affairs. USAID Armenia mission director John Allelo was also present at the meeting.
During the meeting, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan presented to the USAID partners the work being carried out in the medium-term and long-term programs to address the primary needs of forcibly displaced Armenians in Nagorno-Karabakh.
The interlocutors discussed the possible directions of USAID assistance to forcibly displaced Armenians from Nagorno-Karabakh, specifically addressed the housing issue, and exchanged ideas on regional developments.