«Որքան ամուր է արձանագրվում ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը, այնքան շառաչյուն է պետականաքանդների ոռնոցը». Կոնջորյան
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․
«Գրանադայում այսօր ստորագրվել է քառակողմ հայտարարություն, որով ևս մեկ անգամ ճանաչվել է ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը` 29 հազար 800 քառակուսի կմ: Սա կարևոր արձանագրում է, որը ևս մեկ անգամ հաստատվում է` ԵՄ, Ֆրանսիայի, Գերմանիայի բարձրագույն մակարդակով ստորագրությամբ:
Այժմ, Հայաստանում գործակալական ցանցի ծայրագավառական ոհմակը հերթական ոռնոցն է կապել` բայղուշության նոպաներով: Ամեն բան հստակ է` որքան ամուր են արձանագրվում ՀՀ ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը, այնքան շառաչյուն է հնչում պետականաքանդ ստորաքարշների ոռնոցը:
Հայաստանի Հանրապետությունը լինելու է անկախ և ինքնիշխան: Իսկ դուք մնալու եք պատմության մայթեզրին կանգնած` ձեր ստորաքարշ գոյությամբ հանդերձ: Կեցցե´ Հայաստանի Հանրապետությունը»։

"The stronger the territorial integrity of the Republic of Armenia is recorded, the louder is the howl of the anti-state actors." Konjoryan
Hayk Konjoryan, head of the "Civil Agreement" faction, wrote on his Facebook page:
"A quadrilateral declaration was signed today in Granada, which once again recognized the territorial integrity of RA - 29 thousand 800 square kilometers. This is a necessary protocol, again confirmed by the EU, France, and Germany's signature at the highest level.
Now, the peripheral group of the agency network in Armenia has started another howl of arrogance. Everything is clear: the more robust the sovereignty and territorial integrity of the Republic of Armenia are recorded, the louder the roar of anti-state actors.
The Republic of Armenia will be independent and sovereign. And you will remain standing on the sidewalk of history with your lowly existence. Long live the Republic of Armenia."