Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ է ունեցել Հունաստանի, Սլովենիայի, Լյուքսեմբուրգի, Իռլանդիայի և Նորվեգիայի վարչապետների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գրանադայում հանդիպում է ունեցել Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև համագործակցությանը, ինչպես նաև Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, վարչապետն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից իրականացված էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Հունաստանի վարչապետը պատրաստակամություն է հայտնել հումանիտար աջակցություն ցուցաբերել ԼՂ հայությանը և ընդգծել Հարավային Կովկասում խաղաղության ու կայունության ամրապնդման ուղղությամբ միջազգային հանրության կողմից անհրաժեշտ քայլերի իրականացման անհրաժեշտությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը Սլովենիայի վարչապետ Ռեբորտ Գոլոբի, Լյուքսեմբուրգի կառավարության ղեկավար Քսավիե Բեթթելի, Իռլանդիայի վարչապետ Լեո Վարադկարի և Նորվեգիայի վարչապետ Յոնաս Գահր Ստորեյի հետ ևս քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայության խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը:

Nikol Pashinyan had meetings with the Prime Ministers of Greece, Slovenia, Luxembourg, Ireland and Norway
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Prime Minister of Greece Kyriakos Mitsotakis in Granada.
The interlocutors discussed issues related to the cooperation between Armenia and Greece, as well as the processes taking place in the South Caucasus region. In particular, the Prime Minister referred to the situation in Nagorno-Karabakh due to the forced deportation of more than 100,000 of our compatriots due to the ethnic cleansing policy implemented by Azerbaijan.
The Prime Minister of Greece expressed his willingness to provide humanitarian assistance to the Armenians of Nagorno-Karabakh and emphasized the need for the international community to take necessary steps to strengthen peace and stability in the South Caucasus.
Nikol Pashinyan also discussed the problems of the forcibly displaced Armenians from Nagorno Karabakh and the steps being taken to solve them with the Prime Minister of Slovenia Rebort Golob, the head of the Luxembourg government Xavier Bettel, the Prime Minister of Ireland Leo Varadkar and the Prime Minister of Norway Jonas Gahr Storey.