«Հայաստանի պատվիրակությունը կայցելի Գրանադա». վարչապետ
«Մենք մինչև վերջին պահը և այսօր էլ հաստատել ենք Գրանադա այցելությունը»,- հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանին։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանը կառուցողական ու լավատես էր տրամադրված, որովհետև կարծում էր՝ «շրջադարձային նշանակության փաստաթուղթ» ստորագրելու հնարավորություն կա։
Փաշինյանը նշել է, որ մինչև այսօր առավոտ այդ հավանականությունը բարձր է գնահատվել։ Նա հիշեցրել է, սակայն, որ նախատեսված հանդիպումը չի կայանում, բայց ոչ՝ Հայաստանի մեղքով. «Գրանադա մեր պատվիրակության այցելությունը չի չեղարկվել, մենք մեկնում ենք և այնտեղ ունենալու ենք հանդիպումներ և, ըստ էության, փորձելու ենք ավելի դետալացված ներկայացնել մեր դիրքորոշումները»։
Փաշինյանն ասել է, որ ցավում է, որ Ադրբեջանի նախագահի հետ հանդիպումը չի լինի. «Բայց հուսով ենք՝ հայեցակարգային փաստաթուղթը, որ դրված է սեղանին, հարմար պահի կստորագրվի։ Ես պատրաստ եմ այդ պայմանագիրը ստորագրելու և ցավում եմ, որ վաղն առիթ չունեմ հայտարարելու, որ այդ կարևոր որոշումը կայացված է»։

"The delegation of Armenia will visit Granada." the prime minister
"We confirmed the visit to Granada until the last moment and even today," Prime Minister Nikol Pashinyan announced at the NA-government question-and-answer session.
According to him, Armenia was in a constructive and optimistic mood because it believed it could sign a "document of turning point."
Pashinyan noted that until this morning, this probability was highly estimated. He said, however, that the planned meeting is not taking place, but not through Armenia's fault, "Our delegation's visit to Granada has not been canceled; we are leaving and will have meetings there, and we will try to present our positions in more detail."
Pashinyan said that he regrets that the meeting with Azerbaijan's President will not occur, "But we hope that the conceptual document on the table will be signed conveniently. I am ready to sign that contract, and I'm sorry that I don't have the opportunity to announce tomorrow that this important decision has been made."