Նիկոլ Փաշինյանը պարզաբանել է, թե ինչու չի հրաժարական տալիս
«Եթե ես իմանամ, որ իմ հրաժարականով և, ընդհանրապես, հեռացումով բոլոր մարտահրավերները կհասցեագրվեն, ես դա կանեմ հաջորդ վայրկյանին». հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Սակայն, ըստ նրա, իր վերլուծությունները հակառակի մասին են վկայում. «Ի հեճուկս ձեզ, ես աթոռից կախված չեմ։ Բայց իմ բոլոր վերլուծությունները ցույց են տալիս, որ դա անելու դեպքում տեղի կունենա ուղիղ հակառակը»։
Ըստ նրա՝ նաև այդ պատճառով չի ինքը հրաժարական տալիս. «Դուք այդ սցենարն իրագործեցիք ԼՂ-ում։ Ի՞նչ եղավ, ավելի լավ եղա՞վ։ Իհարկե, Հայաստանում դա չեք կարող իրագործել, բայց ուզում եմ տեսական այս իրավիճակից հետևություներ անել»։

"If I know that all the challenges will be addressed by my resignation and generally leaving, I will do it in the next second," announced Prime Minister Nikol Pashinyan.
However, according to him, his analyses indicate the opposite, "Unlike you, I'm not hanging from a chair. But all my analysis shows that the exact opposite will happen if you do that."
According to him, that is also why he is not resigning, "You implemented that scenario in NK. What happened? Did it get better? Of course, you cannot do that in Armenia, but I want to conclude this theoretical situation."