Հայկական կողմն ունի իր կարմիր գծերը. Խանդանյան
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը չի հստակեցրել՝ Գրանադայում սպասվող հնգակողմ հանդիպման արդյունքներով արդյոք փաստաթուղթ կստորագրվի կամ հայտարարություն կընդունվի։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում նա նաև նշել է, որ Հայաստանը միշտ հայտնել է խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու իր պատրաստակամության մասին․ «Ադրբեջանն իր ագրեսիվ քաղաքականությամբ, ռազմական ագրեսիայով, միջազգային հարթակներում դիրքորոշմամբ, այս հարցում ապակառուցողական դիրք է գրավում։ Խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ հայկական կողմն ունի իր կարմիր գծերը, այն է՝ հարգանք Հայաստանի 29,800 քառակուսի կիլոմետր տարածքային ամբողջականության նկատմամբ՝ Ալմա-Աթայի հռչակագրի հիման վրա»։
Ըստ Խանդանյանի, Հայաստանը ցանկանում է ապաշրջափակել հաղորդակցության ուղիները, բայց իր ինքնիշխանության և իրավազորության շրջանակներում, եթե խոսքը իր տարածքով անցնող ճանապարհների և հաղորդակցության ուղիների մասին է։

The Armenian side has its red lines. Khandanyan
Sargis Khandanyan, the chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations, did not specify whether a document will be signed or a statement will be adopted based on the results of the five-way meeting expected in Granada.
In a briefing with journalists, he also noted that Armenia has always expressed willingness to sign a peace treaty, "Azerbaijan, with its aggressive policy, military aggression, and position on international platforms, takes a destructive role in this matter. Regarding the peace treaty, the Armenian side has its red lines, namely, respect for the territorial integrity of Armenia's 29,800 square kilometers based on the Alma-Ata Declaration."
According to Khandanyan, Armenia wants to unblock communication channels within its sovereignty and jurisdiction if it is about the roads and communication channels passing through its territory.