Իրանի արդարադատության փոխնախարարը Լևոն Բալյանի ուղեկացությամբ այցելել է «Արմավիր» ՔԿՀ-ում պատիժը կրող ԻԻՀ ազատազրկված անձանց
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Լևոն Բալյանը, Քրեակատարողական ծառայության ղեկավարի տեղակալ Ամբակում Գրիգորյանը, Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարարի տեղակալ Ասքար Ջալալիանը և Հայաստանում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին այցելել են «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկ:
Կողմերը շրջայց են կատարել Քրեակատարողական հիմնարկում, ԻԻՀ արդարադատության նախարարի տեղակալը ծանոթացել է հիմնարկի պահման պայմաններին: Ասքար Ջալալիանը հանդիպում է ունեցել նաև Հայաստանում իրենց պատիժը կրող ԻԻՀ քաղաքացիներին, լսել նրանց մտահոգություններն ու առաջարկությունները: Այնուհետև, երկու երկրների արդարադատության նախարարների տեղակալները, Ամբակում Գրիգորյանի ուղեկցությամբ եղել են ազատազրկված անձ-հանրային պաշտպան կապն ապահովող սենյակում: Օրվա ավարտին կողմերն ամփոփել են այցի արդյունքները։

Accompanied by Levon Balyan, Iran's Deputy Minister of Justice, visited the Iranian prisoners serving their sentences in the "Armavir" Penitentiary
Deputy Minister of Justice Levon Balyan, Deputy Head of Penitentiary Service Ambakum Grigoryan, Deputy Minister of Justice of the Islamic Republic of Iran Askar Jalalian, and Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Iran to Armenia Mehdi Sobhani visited "Armavir" Penitentiary.
The parties made a tour of the Penitentiary, and the Deputy Minister of Justice of the Republic of Iran got acquainted with the detention conditions of the institution. Askar Jalalian also met with the citizens of Iran serving their sentences in Armenia to listen to their concerns and suggestions. Then, the deputy ministers of justice of the two countries, accompanied by Ambakum Grigoryan, were in the room, providing the connection between the imprisoned person and the public defender. The parties summarized the results of the visit.