Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Իրաքի անկախության օրը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրաքի Հանրապետության վարչապետ Մուհամմադ Շիա Ալ-Սուդանիին ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Ընդունեք իմ անկեղծ շնորհավորանքները՝ ուղղված Ձեզ և Իրաքի Հանրապետության բարեկամ ժողովրդին՝ Իրաքի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Ջերմությամբ եմ հիշում այս տարվա փետրվարին Մյունխենում կայացած մեր հանդիպումը և արդյունավետ քննարկումները, որոնք Հայաստանի և Իրաքի միջև բարձր մակարդակի քաղաքական շփումների վկայությունն էին: Խիստ կարևորում եմ նաև այս տարի տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-իրաքյան միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի գումարումը և դրա արդյունքներով ստորագրված արձանագրությունը: Վստահ եմ, որ հայ-իրաքյան համագործակցության խորացման նոր ուղիներ և հնարավորություններ ուղենշող այս արձանագրության դրույթների լիարժեք իրագործմամբ հայ-իրաքյան հարաբերությունները նոր՝ առավել դինամիկ զարգացման փուլ կթևակոխեն:
Անկախության տոնի առթիվ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Իրաքի ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»։

Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the Prime Minister of the Republic of Iraq, Muhammad Shia Al-Sudani, on the occasion of the national holiday, Independence Day. The message says:
"Accept my sincere congratulations to you and the friendly people of the Republic of Iraq on the occasion of Iraq's national holiday, Independence Day.
I fondly remember our meeting in Munich in February of this year and the fruitful discussions, which were evidence of high-level political contacts between Armenia and Iraq. I also attach great importance to the convening of the meeting of the Armenian-Iraqi Intergovernmental Commission on economic cooperation this year and the protocol signed as a result. With the full implementation of the provisions of this protocol, which indicates new ways and opportunities for deepening Armenian-Iraqi cooperation, Armenian-Iraqi relations will enter a new, more dynamic stage of development.
On the occasion of Independence Day, I wish you good health and happiness and the people of Iraq lasting peace and prosperity."