Պորտուգալիայի ասամբլեայի նախագահը պատրաստ է օգնել Հայաստանին լուծումներ գտնելու հարցում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Դուբլինում հանդիպել է Պորտուգալիայի Հանրապետության ասամբլեայի նախագահ Աուգուշտու Սանտուշ Սիլվային:
Կողմերն ընդգծել են վերջին ժամանակներում բազմակողմ հարթակներում երկու երկրների միջև շփումների ակտիվացման և երկկողմ հարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան: Կողմերը խոսել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակից և Լեռնային Ղարաբաղի հայերի իրավունքների կոպիտ ոտնահարման խնդիրներից:
Պորտուգալացի գործընկերը նշել է, որ խորապես ծանոթ է իրավիճակին և ցավակցություններ է հայտնել զոհերի հարազատներին: Նա պատրաստակամություն է հայտնել իր լիազորությունների շրջանակներում աջակցություն ցուցաբերել իրավիճակը մեղմելու և լուծումներ գտնելու հարցում:

The President of the Portuguese Assembly is ready to help Armenia find solutions
RA NA Speaker Alen Simonyan met with Augusto Santos Silva, Speaker of the Assembly of the Republic of Portugal, in Dublin.
The parties emphasized the positive dynamics of the activation of contacts between the two countries and the recent development of bilateral relations on multilateral platforms. The parties spoke about the situation in the region and the problems of gross violation of the rights of the Armenians of Nagorno-Karabakh:
The Portuguese colleague noted that he was deeply familiar with the situation and expressed condolences to the victims' relatives. He said his willingness to assist in mitigating the problem and finding solutions within the framework of his powers.