ՆԳ նախարարն ընդունել է ԵՄ պատվիրակության նորանշանակ ղեկավարին
Սեպտեմբերի 18-ին ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասսիլիս Մարագոսին։
Ողջունելով դեսպանին՝ Վահե Ղազարյանը շնորհավորել է նրան նշանակման կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել։ Ներկայացնելով Ներքին գործերի նախարարության կազմավորման ենթակա ծառայություններում ընթացող բարեփոխումների մասին՝ նախարարն ընդգծել է այդ ուղղությամբ միջազգային գործընկերների աջակցությունը, կարևորել Եվրոպական միության Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակներում Լիտվայի և Լատվիայի Հանրապետությունների կողմից իրականացվող «Աջակցություն Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմինների և անվտանգության ոլորտի բարեփոխումներին» ծրագիրը, որն արդեն իսկ մեկնարկել է։
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ խոսքերի համար՝ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասսիլիս Մարագոսը կարևորել է իրականացվող բարեփոխումները և պատրաստակամություն հայտնել շարունակել համագործակցությունը։ Նշելով համագործակցության մի շարք ուղղություններ՝ նա առանձնացրել է միգրացիայի և քաղաքացիության, պարեկային ծառայության, քաղպաշտպանության ոլորտները։
Նախարարն անվերապահորեն հաստատել է կարևորագույն նշանակություն ունեցող բարեփոխումները հաջողությամբ ավարտին հասցնելու պատրաստակամությունը։
Քննարկվել են նաև նախարարության ենթակա ծառայությունների` քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարելավման, քաղհասարակության հետ փոխգործակցության, պարեկային ծառայության կազմավորման, կանանց ներգրավվածության, ինչպես և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

The Minister of Internal Affairs received the newly appointed head of the EU delegation
On September 18, RA Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan received the Head of the European Union Delegation to Armenia, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Vassilis Maragos.
Welcoming the ambassador, Vahe Ghazaryan, congratulated him on his appointment and wished him success. Presenting the ongoing reforms in the services under the formation of the Ministry of Internal Affairs, the minister emphasized the support of international partners in this direction, highlighted the importance of the program "Support to the reforms of the law enforcement agencies and security sector of the Republic of Armenia" implemented by the Republics of Lithuania and Latvia within the framework of the European Union's Comprehensive and Extended Partnership Agreement, which has already, and it started.
Expressing his gratitude for the kind words, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Vassilis Maragos highlighted the ongoing reforms and expressed his willingness to continue cooperation. Noting a number of directions of cooperation, he singled out the fields of migration and citizenship, patrol service, civil protection.
The minister unconditionally confirmed the willingness to successfully complete the most important reforms.
Also discussed were the improvement of the quality of the services provided to the citizens, interaction with the political society, the formation of the patrol service, the involvement of women, as well as other issues of mutual interest.