ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության տնօրեն Սամանթա Փաուերը տեղեկացնում է, որ Հայաստան է ժամանել՝ մեր երկրին ևս մեկ անգամ վերահաստատելու ԱՄՆ ամուր աջակցությունը։
«Երկրի ու տարածաշրջանի համար այս կարևոր պահին այստեղ եմ՝ վերահաստատելու ԱՄՆ ուժեղ աջակցությունն ու համագործակցությունը Հայաստանին և ուղղակիորեն խոսելու նրանց հետ, ովքեր տուժել են Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամից»,- այս մասին «X»-ի իր միկրոբլոգում գրել է ԱՄՆ ՄԶԳ տնօրենը։
Նշենք, որ ԱՄՆ բարձրաստիճան պաշտոնյան Ծիծեռնակաբերդում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին։

Директор Агентства США по международному развитию Саманта Пауэр сообщает, что прибыла в Армению, чтобы еще раз подтвердить решительную поддержку США нашей стране.
"В этот важный момент для страны и региона я здесь, чтобы подтвердить решительную поддержку и сотрудничество США с Арменией и поговорить напрямую с теми, кто пострадал от гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе", - написала директор USAID в своем микроблоге «Х».
Отметим, что высокопоставленный представитель США почтил память жертв Геноцида армян в Цицернакаберде.