Հայաստանը լինելու է ազատ, ինքնիշխան, ժողովրդավարական պետությու՞ն, թե՞ վախվորած ծայրագավառ. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանը լինելու է ազատ, ինքնիշխան, ժողովրդավարական պետությու՞ն, թե՞ վախվորած ծայրագավառ. արդեն բաց և թափանցիկ այս ընտրությունն է դրվում Հայաստանի ներքաղաքական դաշտում:
Այս մասին քիչ առաջ ուղերձով հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ամեն քաղաքացի պետք է ընտրություն կատարի՝ ինքն անկախության պաշտպանության շարժման մասնակից է, թե ծայրագավառային հնազանդության:
Ես ՀՀ վարչապետն եմ, հետևաբար առաջնորդում եմ անկախության պաշտպանության շարժումը, եթե չլինեի վարչապետ որպես քաղաքացի կգնայի Հայաստանի անկախության պաշտպանության շարժումն առաջնորդող վարչապետի հետևից՝ իմանալով, որ հեշտ չի լինելու, բայց լինելու է»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Will Armenia be a free, sovereign, democratic state or a frightened outlying region? Nikol Pashinyan
Will Armenia be a free, sovereign, democratic state or a frightened outlying region? This election is already open and transparent in the internal political field of Armenia.
RA Prime Minister Nikol Pashinyan announced this in a message a little while ago.
"Each citizen must choose whether he participates in the movement to protect independence or in peripheral obedience.
I am the Prime Minister of Armenia, and I lead the independence movement; if I were not the Prime Minister, as a citizen, I would follow the Prime Minister leading the campaign for the independence of Armenia, knowing that it would not be easy. Still, it will happen," said Nikol Pashinyan.