«Ինչպես Ղարաբաղի հարցը օգտագործվել է 1997-98թթ. սկսած ներքին ինտրիգների համար, հիմա էլ նույնն են անում». վարչապետ
21 Սեպտեմբերի, 18:31
«Մի կուսակցության ներկայացուցիչները փողոցում ցույց են անում ու հարձակվում մարդկանց վրա, իսկ նրանց կուսակցության մեկ այլ ներկայացուցիչ, որը ԼՂ ԱԺ նախագահն է ու այս պայմանավորվածությանը համաձայնած անձ, ոչինչ չի ասում։ Պատրաստվո՞ւմ են դրա բացատրությունը տալ»,-այս մասին այսօր հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադառնալով Երևանի փողոցներում կատարվող գործողություններին նշելով՝ ինչպես Ղարաբաղի հարցը օգտագործվել է 1997-98թթ. սկսած ներքին ինտրիգների համար, հիմա էլ նույնն են անում։
«Փողոցներում բռնության գործադրմամբ փորձում են սադրել ու հրահրել իրավապահներին, որ կիրառեն անհամաչափ ուժ»,- նկատեց ՀՀ վարչապետը։

"How was the Karabakh issue used in 1997-98?" started for internal intrigues, now they are doing the same." prime minister
21 September, 18:31
"Representatives of one party demonstrate on the street and attack people, but another representative of their party, who is the chairman of the Nagorno-Karabakh National Assembly and a person who agreed to this agreement, does not say anything. Are they going to give an explanation for it?" RA Prime Minister Nikol Pashinyan announced today, referring to the actions taking place on the streets of Yerevan, noting how the Karabakh issue was used in 1997-98. started for internal intrigues, and now they do the same.
"By using violence in the streets, they are trying to provoke and incite the law enforcement officers to use disproportionate force," said the RA Prime Minister.