«ՀՀ ղեկավարությունը ցուցաբերեց կոմպետենտություն, Բաքուն դա գնահատում է»․ Իլհամ Ալիև
Հանձնարարված բոլոր առաջադրանքները կատարվեցին ընդամենը մեկ օրում, Ադրբեջանը վերականգնեց իր ինքնիշխանությունը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
Նրա խոսքով՝ Ադրբեջանը «մինչև վերջ կգնար», եթե Ղարաբաղում վայր չդնեին զենքերը․ «Սակայն մենք ևս ունենք զոհեր և վիրավորներ»,- ասել է նա։
Ալիևը նշել է, որ Ղարաբաղի հայ բնակչությունն Ադրբեջանի քաղաքացիներ են և որ իրենք ցանկանում են հաստատել համատեղ գոյակցություն՝ հիմնված խաղաղության, փոխըմբռնման և փոխադարձ հարգանքի վրա։
«Մենք ճանաչում ենք Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը։ Պետք է համոզված լինենք, որ հակառակ կողմը չի ապրում ռևանշիզմի գաղափարներով։ ՀՀ ղեկավարությունը ԼՂ շուրջ իրավիճակում ցուցաբերեց կոմպետենտություն, Բաքուն դա գնահատում է»,- ասել է Ադրբեջանի նախագահը։

«Руководство Армении проявило компетентность, Баку это ценит». Ильхам Алиев
Все поставленные задачи были выполнены всего за один день, Азербайджан восстановил свой суверенитет, об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев.
По его словам, Азербайджан "пошёл бы до конца", если бы в Карабахе не сложили оружие. "Однако у нас также есть погибшие и раненые", - сказал он.
Алиев отметил, что армянское население Карабаха является гражданами Азербайджана и желает установить сосуществование, основанное на мире, взаимопонимании и взаимном уважении.
«Мы признаем территориальную целостность Армении. Мы должны убедиться, что противоположная сторона не живет идеями реваншизма. Руководство РА проявило компетентность в ситуации вокруг Нагорного Карабаха, Баку это ценит", - сказал президент Азербайджана.