Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է ԵՄ անդամ երկրների կողմից քայլեր իրականացնելու հրատապությունը
Սեպտեմբերի 19-ին Նյու Յորքում ՄԱԿ Գլխավոր Ասամբլեայի 78-րդ նստաշրջանի շրջանակներում ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Լատվիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կրիսյանիս Կարինսի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգության ու կայունության հարցեր: Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է նույն օրն առավոտյան Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի դեմ սանձազերծած լայնամաշտաբ ագրեսիայի մանրամասները: Արարատ Միրզոյանը շեշտել է, որ Ադրբեջանի այս և նախորդ գործողություններն բացահայտ նպատակ են հետապնդում ԼՂ-ն ենթարկել էթնիկ զտումների։
Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է միջազգային գործընկերների, այդ թվում՝ ԵՄ անդամ երկրների կողմից հստակ և աներկբա քայլեր իրականացնելու հրատապությունը՝ կանխելու Ադրբեջանի կողմից զանգվածային ոճրագործությունները:

Ararat Mirzoyan emphasized the urgency of taking steps by EU member states
On September 19, within the framework of the 78th session of the UN General Assembly in New York, the Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Latvia, Krisianis Karins.
Security and stability issues in the South Caucasus were discussed during the meeting. Minister Mirzoyan presented the details of the large-scale aggression unleashed by Azerbaijan against the people of Nagorno-Karabakh in the morning of the same day. Ararat Mirzoyan stressed that this and the previous actions of Azerbaijan are clearly aimed at subjecting Nagorno Karabakh to ethnic cleansing.
Ararat Mirzoyan emphasized the urgency of international partners, including EU member states, to take clear and unequivocal steps to prevent mass crimes by Azerbaijan.