Ոստիկանությունը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ հակահասարակական և հակաօրինական արարքներից
«Այս պահին Հանրապետության հրապարակում ընթանում է զանգվածային ակցիա, ինչի կապակցությամբ դիմում ենք քաղաքացիներին։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ
Կոչ ենք անում զանգվածային ակցիայի ընթացքում չենթարկվել հնարավոր սադրանքների, հակաիրավական քայլերի դրդող կոչերի ու գործողությունների:
Հորդորում ենք ձեռնպահ մնալ հասարակական կարգի խախտմանն ուղղված ցանկացած քայլից, հակահասարակական և հակաօրինական արարքներից:
ՆԳՆ ոստիկանությունը ողջ ծավալով իրականացնում և իրականացնելու է հասարակական կարգի ապահովմանն ուղղված իր գործառույթները, ինչն առավել արդյունավետ կլինի մեր հանրության քաղաքացիական բարձր գիտակցության և աջակցության դեպքում»:

The police urge people to refrain from anti-social and illegal acts
"Currently, a mass action is taking place in Republic Square, in connection with which we appeal to the citizens.
Dear Citizens
We urge you not to give in to possible provocations, calls, and actions inciting illegal steps during the mass movement.
We urge you to refrain from any steps aimed at violating public order and anti-social and illegal actions.
The police of the Ministry of Internal Affairs will carry out. They will carry out their functions to ensure public order, which will be more effective in case of high civil awareness and support of our public."