«Ահռելի ժամանակ ենք կորցնում այս իրադրության պատճառով». Նիկոլ Փաշինյանը՝ ԼՂ հումանիտար ճգնաժամի մասին
«Ակնհայտ է, որ Լեռնային Ղարաբաղում խորացող հումանիտար ճգնաժամը և Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակումը նեգատիվ ազդեցություն է ունենում խաղաղ գործընթացի վրա»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք կարծում ենք՝ ահռելի ժամանակ ենք կորցնում այս իրադրության պատճառով, այդ նույն էներգիան կարող էր ուղղորդվել խաղաղության պայմանագրի քննարկմանը ավելի շատ էներգիա ու ժամանակ տրամադրելուն»,- նշել է նա։

"We are losing a lot of time because of this situation." Nikol Pashinyan on the humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh
"It is obvious that the deepening humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh and the illegal blockade of the Lachin Corridor harm the peace process," RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated in a press conference.
"We think we are losing a lot of time because of this situation; that same energy could have been directed to devoting more energy and time to the discussion of the peace treaty," he said.