«ՀՀ-ն չի կարող արտաքին քաղաքականության վեկտորը փոխել». Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ զրույցում պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Հայաստանը փոխում է արտաքին քաղաքականության վեկտորը, ասել է. «ՀՀ-ն չի կարող արտաքին քաղաքականության վեկտորը փոխել այն իմաստով, որ ՀՀ արտաքին քաղաքականությունը միշտ կողմնորոշված է ըստ Հայաստանի պետական շահերի»։
Հարցին, թե ինչ է գրել ՌԴ նախագահին ուղղված իր նամակում Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է. «ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուղղված իմ նամակում ես իրադրության մեր գնահատականն եմ ներկայացրել. այն, ինչ ներկայացրել եմ այս տարվա մեր 7-8 խոսակցությունների ժամանակ»։

Премьер-министр РА Никол Пашинян, отвечая на вопрос, меняет ли Армения вектор внешней политики, сказал: «Республика Армения не может изменить вектор внешней политики в том смысле, что внешняя политика Республики Армения всегда ориентирована в соответствии с государственными интересами Армении » .
На вопрос, что он написал в письме президенту России, Никол Пашинян ответил: "В своем письме Президенту Российской Федерации Владимиру Путину я изложил нашу оценку ситуации, то о чем я говорил во время наших 7-8 бесед в этом году».