«ՀՀ-ն չի կարող արտաքին քաղաքականության վեկտորը փոխել». Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ զրույցում պատասխանելով հարցին, թե արդյոք Հայաստանը փոխում է արտաքին քաղաքականության վեկտորը, ասել է. «ՀՀ-ն չի կարող արտաքին քաղաքականության վեկտորը փոխել այն իմաստով, որ ՀՀ արտաքին քաղաքականությունը միշտ կողմնորոշված է ըստ Հայաստանի պետական շահերի»։
Հարցին, թե ինչ է գրել ՌԴ նախագահին ուղղված իր նամակում Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանել է. «ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ուղղված իմ նամակում ես իրադրության մեր գնահատականն եմ ներկայացրել. այն, ինչ ներկայացրել եմ այս տարվա մեր 7-8 խոսակցությունների ժամանակ»։

"The Republic of Armenia cannot change the foreign policy vector." Nikol Pashinyan
RA Prime Minister Nikol Pashinyan, while answering the question of whether Armenia is changing the vector of foreign policy, said: "The Republic of Armenia cannot change the foreign policy vector in the sense that the foreign policy of the Republic of Armenia is always oriented according to the state interests of Armenia."
When asked what he wrote in his letter to the Russian President, Nikol Pashinyan answered: "In my letter to the President of the Russian Federation, Vladimir Putin, I presented our situational assessment. What I presented during our 7-8 conversations this year."