Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ռոմանո Պրոդիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Իտալիայի նախկին վարչապետ, Եվրոպական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոմանո Պրոդիին:
Վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր գործչի այցը Հայաստան և շնորհավորել նրան ԵՊՀ պատվավոր դոկտորի կոչմանն արժանանալու առթիվ: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է պարոն Պրոդիի նման փորձառու գործիչների հետ ԵՊՀ-ի համագործակցության անհրաժեշտությունը և հավելել, որ այսօրվա հանդիպումը հնարավորություն կտա քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Ռոմանո Պրոդին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության համար և նշել, որ ուրախությամբ է այցելել Հայաստան: Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում և միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցերի շուրջ:

Премьер-министр Никол Пашинян принял бывшего премьер-министра Италии, бывшего председателя Еврокомиссии Романо Проди.
Премьер-министр приветствовал визит деятеля в Армению и поздравил его с присвоением звания почетного доктора ЕГУ. Никол Пашинян подчеркнул необходимость сотрудничества ЕГУ с такими опытными деятелями, как г-н Проди, и добавил, что сегодняшняя встреча предоставит возможность обсудить различные вопросы, представляющие взаимный интерес.
Романо Проди поблагодарил за теплое гостеприимство и отметил, что рад посетить Армению. На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с процессами, происходящими в регионе и на международной арене.