Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Ռոմանո Պրոդիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Իտալիայի նախկին վարչապետ, Եվրոպական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոմանո Պրոդիին:
Վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր գործչի այցը Հայաստան և շնորհավորել նրան ԵՊՀ պատվավոր դոկտորի կոչմանն արժանանալու առթիվ: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է պարոն Պրոդիի նման փորձառու գործիչների հետ ԵՊՀ-ի համագործակցության անհրաժեշտությունը և հավելել, որ այսօրվա հանդիպումը հնարավորություն կտա քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Ռոմանո Պրոդին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության համար և նշել, որ ուրախությամբ է այցելել Հայաստան: Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում և միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցերի շուրջ:

Nikol Pashinyan hosted Romano Prodi
Prime Minister Nikol Pashinyan hosted former Prime Minister of Italy and former President of the European Commission Romano Prodi.
The Prime Minister welcomed the dignified visit of the figure to Armenia and congratulated him on receiving the honorary doctorate of YSU. Nikol Pashinyan emphasized the need for YSU cooperation with experienced figures like Mr. Prodi and added that today's meeting will provide an opportunity to discuss various issues of mutual interest.
Romano Prodi thanked for the warm hospitality and noted that he was happy to visit Armenia. At the meeting, ideas were exchanged on issues related to the regional and international processes.