Հայկ Մարությանը հրաժարվել է նախընտրական բանավեճից նաև FactorTV-ում. ՔՊ
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական շտաբը հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասված է. «Հայկ Մարությանի շտաբը հերթական անգամ փորձում է խաբկանքի մեջ գցել հասարակությանը՝ այս անգամ հայտարարելով, որ Հանրայինի եթերում հեռուստաբանավեճից խուսափելու պատճառը իրենց վերաբերմունք է հեռուստաընկերության լրագրող Պետրոս Ղազարյանին։
Ուզում ենք տեղեկացնել, որ օրեր առաջ Տիգրան Ավինյանին առաջարկվել է մասնակցել Factor.tv-ի եթերում կայանալիք բանավեճին՝ քաղաքապետի թեկնածուների միջև։
Մեր հարցին, թե ո՞ր թեկնածուներն են մասնակցում, և արդյոք մասնակցու՞մ է Հայկ Մարությանը, Factor.tv-ի գործընկերները պատասխանել են, որ Հայկ Մարությանը ՀՐԱԺԱՐՎԵԼ Է բանավեճից։ Հիշեցնենք, որ Factor.tv-ում բանավեճերն ու հարցազրույցները Պետրոս Ղազարյանը չի վարում, ավելին՝ Factor.tv-ն քարոզարշավի ողջ ընթացքում խիստ դրական լույսի տակ է լուսաբանել Հայկ Մարությանի քարոզարշավը և առնվազն փոքր ինչ ավելի բացասական լույսի տակ՝ Տիգրան Ավինյանինը։
Տեղեկացնենք նաև, որ Factor.tv-ին մեր պատասխանը եղել է հետևյալը.- «Մենք պատրաստ ենք մասնակցել բանավեճին, եթե դրանց մասնակցի նաև հարցումներով 2-րդ տեղը զբաղեցնող Հայկ Մարությանը ու սպասում ենք նրա մասնակցությամբ բանավեճի հրավերի»։
Ինչպես հասկանում եք՝ նման բանավեճի հրավեր factor.tv-ից այլևս չի եղել, քանի որ Հայկ Մարությանը չի հաստատել մասնակցությունը։
Իհարկե, հեշտ է ամեն ինչի համար հազար ու մի արդարացում գտնել, սակայն կոչ ենք անում դադարեցնել այս ստերի վրա կառուցված արդարացումների ու մեղադրանքների կրակահերթը դեպի մեր հասարակությունը»։

Айк Марутян отказался участвовать в предвыборных дебатах на телеканале FactorTV. ГД
Предвыборный штаб партии «Гражданский договор» распространил заявление, в котором, в частности, говорится: "Штаб Айка Марутюна в очередной раз пытается обмануть общественность, на этот раз заявляя, что причиной уклонения от теледебатов в эфире "Первого канала" является их отношение к журналисту телекомпании Петросу Казаряну.
Хотим сообщить, что несколько дней назад Тиграну Авиняну было предложено принять участие в дебатах кандидатов в мэры на канале Factor.tv.
На наш вопрос о том, какие кандидаты участвуют и участвует ли Айк Марутян, коллеги Factor.tv ответили, что Айк Марутян ОТКАЗАЛСЯ от дебатов. Напомним, что Петрос Казарян не ведет дебаты и интервью на Factor.tv, более того, Factor.tv на протяжении всей предвыборной кампании освещал кампанию Айка Марутяна в очень позитивном свете, а Тиграна Авиняна -  чуть более, но все-же негативно.
Сообщаем также, что наш ответ Factor.tv был следующим: «Мы готовы участвовать в дебатах, если в них примет участие и Айк Марутян, занимающий 2-е место в опросах, и мы ждем приглашение на дебаты с его участием».
Как вы понимаете, приглашения на подобные дебаты от Factor.TV уже не было, поскольку Айк Марутян не подтвердил свое участие.
Конечно, всему легко найти тысячу и одно оправдание, но мы призываем прекратить шквал оправданий и обвинений, построенных на этой лжи в адрес нашего общества».