Ստեղծված իրավիճակին Ֆրանսիայի արձագանքը մեր ժողովուրդների բարեկամության լավագույն արտահայտումներից է. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժին:
Վարչապետը կարևորել է նրա այցը Հայաստան և շնորհակալություն հայտնել Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև հարաբերությունների բարեկամության ամրապնդման գործում ներդրման, հատկապես վերջին շրջանում Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի միջազգային տեսանելիությանը նպաստելու համար: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ստեղծված իրավիճակին Ֆրանսիայի արձագանքը մեր ժողովուրդների բարեկամության լավագույն արտահայտումներից է: Վարչապետն ընդգծել է, որ Ֆրանսիայի կողմից ուղարկված հումանիտար օգնությունը դեռևս ԼՂ ժողովրդին չի հասել և բարձր գնահատել ֆրանսիական կողմի քայլերը:
Ժան-Լուի Բուրլանժը ևս մեկ անգամ ընդգծել է Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանին և ԼՂ ժողովրդին` հաղթահարելու դժվարություններն ու առկա խնդիրները:
Զրուցակիցները քննարկել են Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի հետ պետական սահմանի և Լեռնային Ղարաբաղի հետ շփման գծի երկայնքով զորքերի տեղաշարժերի հետևանքով ստեղծված լարվածությանը, ԼՂ-ում խորացող հումանիտար ճգնաժամի հաղթահարման ուղղությամբ քայլերին, հայ-ֆրանսիական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք գոհունակություն է արտահայտվել Հայաստանի և Ֆրանսիայի խորհրդարանների միջև ձևավորված սերտ փոխգործակցությունից:

France's reaction to the created situation is one of our people's best expressions of friendship. Pashinyan
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Chairman of the Foreign Relations Committee of the French National Assembly, Jean-Louis Bourlanges.
The Prime Minister emphasized his visit to Armenia and thanked him for his contribution to strengthening the friendship between Armenia and France, especially for contributing to the international visibility of the humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh due to the illegal blocking of the Lachin Corridor by Azerbaijan. Nikol Pashinyan noted that France's response to the current situation is one of our people's best expressions of friendship. The Prime Minister emphasized that the humanitarian aid sent by France has yet to reach the people of Nagorno-Karabakh and highly appreciated the steps taken by the French side.
Jean-Louis Boulanger once again emphasized France's support to Armenia and the people of Nagorno-Karabakh to overcome difficulties and existing problems.
The interlocutors discussed the tension caused by the movement of troops along the state border with Armenia and the contact line with Nagorno-Karabakh, steps to overcome the deepening humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh, and Armenian-French cooperation.
Both sides expressed satisfaction with the close interaction between Armenia and France's parliaments.