ԵՄ դիտորդական առաքելությունը օպերատիվ գրասենյակ է բացել Իջևանում
ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելությունն այսօր գրասենյակ է բացել Տավուշի մարզկենտրոն Իջևանում։ Այս մասին տեղեկանում ենք առաքելության «X»-ի էջում արված հրապարակումից։
Բացմանը ներկա են եղել ՀՀ-ում ԵՄ առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը, ՀՀ Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսը, պաշտպանության փոխնախարար Հրաչյա Սարգսյանը և Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումյանը։
Ընդգծենք, որ սա ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելության հինգերորդ օպերատիվ գրասենյակն է. մինչ այս գրասենյակներ են բացվել Մարտունի, Ջերմուկ, Գորիս և Կապան քաղաքներում։

The EU observation mission has opened an operational office in Ijevan
Today, the EU observation mission in RA opened an office in Ijevan, the regional center of Tavush. We learn about this from the publication on the "X" page of the mission.
The opening was attended by the head of the EU mission in RA, Marcus Ritter, the head of the delegation of the European Union of RA, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Vasilis Maragos, Deputy Minister of Defense Hrachya Sargsyan and Governor of the Tavush region Hayk Ghalumyan.
Let us emphasize that this is RA's fifth operative office of the EU observation mission. Before this, offices were opened in Martuni, Jermuk, Goris, and Kapan.