«Լավրովն անընդհատ ուզում է մեր երկիրը տանել կործանման». ՔՊ պատգամավոր
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Մելքոնյանն ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձել է հարցին, թե ինչու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ նախագահի հետ հեռախոսազրույց չի ունեցել այն դեպքում, երբ բոլոր գերտերությունների ղեկավարների հետ խոսել է։
Մելքոնյանը հիշեցրել է, որ մի քանի անգամ Հայաստանը դիմել է ռազմավարական դաշնակցին և աջակցություն չի ստացել, դրա համար էլ արդեն իմաստ չկա նրանց դիմելու․
«Պատճառն այն է, որ արդեն մի քանի անգամ մեր երկրի դեմ էսկալացիա է տեղի ունեցել, մենք դիմել ենք։ Ո՛չ ՀԱՊԿ-ն է արձագանքել, ո՛չ էլ մեր դաշնակից պետությունը: Ասել են, որ դրանք սահմանային կռիվներ են: Արդեն իմաստ չկա իրենց դիմելու, զանգելու: Բոլոր ժամանակներում էլ Լավրովն ինչ-որ բան ասել է, իր ասածը չենք վերցնում որպես հիմք: Լավրովն անընդհատ ուզում է մեր երկիրը տանել կործանման: Իր ծրագրերը տեսե՞լ եք, որ հայանպաստ են, այսպես կոչված լավրովյանը»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ »ՌԴ-ն միշտ մեր տեղը որոշել է, մեզ ասել, թե ուր պետք է գնանք»։ Նա նշել է, որ Հայաստանը պետք է հույսը դնի իր վրա։

"Lavrov constantly wants to lead our country to destruction." KP deputy
Gurgen Melkonyan, a member of the CP faction of the National Assembly, addressed why Prime Minister Nikol Pashinyan did not have a telephone conversation with the Russian President when he spoke with the superpowers' leaders.
Melkonyan reminded us that Armenia has turned to its strategic ally several times and has yet to receive support. Therefore, there is no point in turning to them.
"The reason is that there has already been an escalation against our country several times, we have appealed. Neither the CSTO nor our allied state responded. It has been said that these are borderline fights. There is no point in calling them. Whenever Lavrov said something, we do not take what he said as a basis. Lavrov constantly wants to destroy our country. His plans are not pro-Armenian. "Russia has always decided our place, told us where to go," he said.