«Էսկալացիայի ռիսկը առկա է, սակայն պետք է ձեռնարկենք քայլեր, որ ռազմական մեծ գործողությունների չհասնի». փոխնախարար
ՀՀ պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանն անդրադարձել է սահմանային լարվածությանը։ Նա նշել է, որ ՊՆ-ն սահմանին ադրբեջանական կուտակումների մասին տեղեկատվություն հայտնել է, նաև հորդորել է հետևել պաշտոնական լրահոսին։
Դիտարկմանը, թե տեսանյութեր կան, որ հակառակորդը հարձակողական զենքեր է կուտակում սահմանին, փոխնախարարն ասել է. «Ես մասնագիտական առումով չասեմ, այնտեղ պարզ երևում է, և հրետանային միջոցներ են, կարծես, մի շարք ռազմական տեխնիկա է: Այդ մասին խոսվել է: Ավելորդ չեմ ցանկանում ևս մեկ անգամ դրա մասին խոսել: Միայն կհորդորեմ մեր տեղեկատվությանը հետևեք, մենք պարբերաբար որոշակի սրումների կամ անգամ փոքր հրաձգային զենքից կրակի դեպքում անմիջապես տեղեկատվություն ենք տրամադրում: ՊՆ-ն իր իրավասության շրջանակներում, բնականաբար, քայլեր ձեռնարկում է տարածաշրջանում իրավիճակը չապակայունացնելու և ընդհանուր իրավիճակի վրա որևէ կերպ բացասական ազդեցություն չունենալու իմաստով: Մեր տարածաշրջանն այնպիսին է, որ էսկալացիայի ռիսկը առկա է, սակայն մենք, որպես պետություն, պետք է ձեռնարկենք քայլեր, որպեսզի բանը էսկալացիային, առհասարակ, ռազմական մեծ գործողությունների չհասնի»:

"The risk of escalation is present, but we must take steps to prevent large-scale military operations." deputy minister
The RA Deputy Defense Minister Arman Sargsyan referred to the border tension. He noted that the Ministry of Defense had disclosed information about Azerbaijani accumulations on the border and urged him to follow the official news feed.
Regarding the observation that videos show that the enemy is stockpiling offensive weapons at the border, the deputy minister said, "I will not say professionally; it is visible there, and it is artillery, which means it seems to be a variety of military equipment. It has been talked about. I don't want to talk about it again. I urge you to follow our information; we regularly provide immediate information in case of certain escalations or even small arms fire. The Ministry of Defense naturally takes steps within its competence to not destabilize the region's situation and not negatively impact the general situation. Our region is such that there is a risk of escalation, but we, as a state, must take steps so that things do not escalate, in general, to major military operations."