Սեպտեմբերի 9-ին Աբու Դաբիում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի ղեկավարությամբ և ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի դիվանագիտական կազմի անդամների մասնակցությամբ կայացել է Մերձավոր ու Միջին Արևելքում հավատարմագրված ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հավաք:
Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է Հարավային Կովկասում զարգացումները, տարածաշրջանում կայունության հաստատման ուղղությամբ ջանքերը, առկա միտումները, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման պայմանագրի շուրջ քննարկումներն ու առանցքային հարցերը։
Անդրադարձ է կատարվել Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար իրավիճակին։ Քննարկվել են նաև Մերձավոր և Միջին Արևելքի երկրների հետ ՀՀ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի, ինչպես նաև տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր։

Ararat Mirzoyan presented the developments in the South Caucasus
On September 9, a meeting of heads of RA diplomatic missions accredited in the Near and Middle East was held in Abu Dhabi under the leadership of RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan and with the participation of members of the diplomatic staff of the MFA central apparatus.
Minister Mirzoyan presented the developments in the South Caucasus, the efforts to establish stability in the region, the current trends, the discussions, and critical issues regarding the agreement on regulating relations between Armenia and Azerbaijan.
Reference was made to the humanitarian situation created in Nagorno-Karabakh due to the blocking of the Lachin Corridor. Issues related to the agenda of RA's bilateral relations with the Near and Middle East countries and regional developments were also discussed.