Հայաստանը պատրաստ է շարունակել Ադրբեջանի հետ քննարկումները․ ՀՀ ԱԳՆ
Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակում է հավատարիմ մնալ Ադրբեջանի հետ առկա խնդիրների` բացառապես քաղաքական ճանապարհով լուծմանը: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«Ըստ այդմ, ամբողջովին կեղծ են Ադրբեջանի կողմից տարածվող հայտարարությունները ՀՀ կողմից ցանկացած հնարավոր սադրանքի մասին։ ՀՀ-ն իրավիճակի էսկալացիայի որևէ մտադրություն չունի, ճիշտ հակառակը՝ շարունակում է բաց լինել իր կողմից նախկինում առաջարկված դեսէսկալացիայի մեխանիզմների քննարկման համար:
Հրավիրում ենք տարածաշրջանի կայունությամբ շահագրգռված բոլոր գործընկերների ուշադրությունը, որ ՀՀ-ն պատրաստ է այս ուղղությամբ առաջին իսկ պատեհ հնարավորության դեպքում շարունակել Ադրբեջանի հետ քննարկումները»,- ասված է հայտարարությունում:

Республика Армения продолжает придерживаться решения существующих проблем с Азербайджаном исключительно политическими средствами. Об этом сообщили в МИД РА.
"Соответственно, распространяемые Азербайджаном заявления о возможной провокации со стороны РА являются полной ложью. РА не намерена нагнетать ситуацию, наоборот, остается открытой для обсуждения ранее предложенных ею механизмов деэскалации.
Обращаем внимание всех партнеров, заинтересованных в стабильности региона, что Армения готова продолжить переговоры с Азербайджаном в этом направлении при первой же возможности", - говорится в сообщении.