Հայաստանը պատրաստ է շարունակել Ադրբեջանի հետ քննարկումները․ ՀՀ ԱԳՆ
Հայաստանի Հանրապետությունը շարունակում է հավատարիմ մնալ Ադրբեջանի հետ առկա խնդիրների` բացառապես քաղաքական ճանապարհով լուծմանը: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
«Ըստ այդմ, ամբողջովին կեղծ են Ադրբեջանի կողմից տարածվող հայտարարությունները ՀՀ կողմից ցանկացած հնարավոր սադրանքի մասին։ ՀՀ-ն իրավիճակի էսկալացիայի որևէ մտադրություն չունի, ճիշտ հակառակը՝ շարունակում է բաց լինել իր կողմից նախկինում առաջարկված դեսէսկալացիայի մեխանիզմների քննարկման համար:
Հրավիրում ենք տարածաշրջանի կայունությամբ շահագրգռված բոլոր գործընկերների ուշադրությունը, որ ՀՀ-ն պատրաստ է այս ուղղությամբ առաջին իսկ պատեհ հնարավորության դեպքում շարունակել Ադրբեջանի հետ քննարկումները»,- ասված է հայտարարությունում:

Armenia is ready to continue discussions with Azerbaijan. RA MFA
The Republic of Armenia remains committed to solving existing problems with Azerbaijan exclusively through political means. The RA MFA announced this.
"Accordingly, the statements spread by Azerbaijan about any possible provocation by RA are entirely false. RA has no intention of escalating the situation; on the contrary, it remains open to discussing de-escalation mechanisms previously proposed by it.
We invite the attention of all partners interested in the region's stability that RA is ready to continue discussions with Azerbaijan in this direction at the earliest possible opportunity," the statement said.