Կանադայի ԱԳ նախարարը Հայաստան կայցելի հոկտեմբերին․ դեսպանը՝ վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Կանադայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էլիսն Մարի ԼըՔլերին (նստավայրը՝ Մոսկվա), ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել տիկին դեսպանին իր ակտիվ գործունեությամբ հայ-կանադական հարաբերությունների զարգացմանը նպաստելու համար: Մասնավորապես, Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել Կանադայի աջակցությունը մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում: Վարչապետը կարևորել է Կանադայի կառավարության՝ Հայաստանում դեսպանություն բացելու վերաբերյալ որոշումը և վստահություն հայտնել, որ այն նոր ազդակ կհաղորդի երկու երկրների միջև կապերի ընդլայնմանն ու ամրապնդմանը:
Էլիսն Մարի ԼըՔլերն իր հերթին ևս շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ կառավարությանը սերտ համագործակցության համար՝ տեղեկացնելով, որ դեսպանությունը Երևանում կբացվի Կանադայի արտաքին գործերի նախարար Մելանի Ժոլիի՝ Հայաստան այցի ընթացքում, որը նախատեսվում է հոկտեմբեր ամսին:

The Canadian Foreign Minister will visit Armenia in October; the ambassador to the prime minister
Prime Minister Nikol Pashinyan received Canada's Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia, Alison Marie LeClair (residence: Moscow), completing her diplomatic mission in our country.
The Prime Minister thanked the ambassador for contributing to developing Armenian-Canadian relations through her active activities. In particular, Nikol Pashinyan appreciated Canada's support in effectively implementing democratic reforms in our country. The Prime Minister highlighted the decision of the Canadian government to open an embassy in Armenia and expressed confidence that it will give a new impetus to the expansion and strengthening of relations between the two countries.
Alice Marie LeClair, in turn, thanked the Prime Minister and the RA government for their close cooperation, informing them that the embassy in Yerevan will be opened during the visit of Canadian Foreign Minister Melanie Jolie to Armenia, which is planned for October.